20 Aralık 2012 Perşembe

Okuyan, Sorgulayan, Üreten Birey

Herkese merhabalar..  İsin gucun arasinda bloguma pek vakit ayiramasam da konu birilerine yardim etmek ya da katkida bulunmak olunca dayanamiyor, araya bi yerlere sıkıştırıveriyorum..
Bu konuda sizlerinde destegine cooook ihtiyacim var sevgili blog dostlarımm..

“Okuyan, Sorgulayan, Üreten Birey” projesi kapsamında Harran’da bulunan ve kütüphanesi olmayan ilköğretim okullarına kütüphane inşa etmek amacıyla 07-15 yaş arası çocuklara hitap eden masal, hikaye, roman ve şiir ( örnekler daha da çoğaltılabilir.) kitapları topluyoruz. Oradaki öğretmenlerle epey konuşma fırsatımız oldu ve duyduklarım karşısında daha da derinden etkilendim diyebilirim. Türkiye genelinde yürütülen bu kampanya kapsamında bir sürü SBS hazırlık kitapları ve ansiklopediler ! gönderilmiş Harran'a. Gamze öğretmenin derdi ise bambaska; burada çocuklar SBS den çok uzaktalar, Türkçe'yi okulda öğreniyorlar dedi. Onun için daha çok okumaya yönelik kitaplar, öyküler, romanlara ihtiyaç duyulmakta.. Bu kapsamda, isterseniz sizlerde gerek evde çocuklarınızın daha önce okuduğu faydalandığı kitapları göndererek gerekse kitapçıdan cüzi bir miktar karşılığında alacağınız bir kaç kitabı bize göndererek bu kampanyaya katılabilirsiniz.

İletişim bilgileri, sadece kitap gönderecek olanlarla paylaşmak için buraya eklenmemiştir. Adres ayrıca bildirilecektir.

6 yorum:

 1. tamamdır tatlım eve gidip kütüphanemi bir karıştırayım

  YanıtlaSil
 2. Evde yok ama kırtasiyeye gidebilirsem alarım tatlım.

  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben internetten siparis verdim tatlim, aklinda olsun ;)

   Sil
 3. kampanyaya katılım devam ediyor mu acaba hala?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, malesef kampanyamiz sona erdi..
   ama isterseniz, oradaki ogretmenin mail adresini verebilirim size.

   Sil

Yorumlarınız bizim için çok değerli :)